.

% 100 GARANTİ !                                               

Ankara Antlaşması vize reddinize % 100 para iade garantisi veriyoruz.

19 Danışmanlık ile Ankara Antlaşması Başvuru Süreci

Ankara antlaşması ile İngiltere’ye gitmek ve yerleşmek isteyen başvuru sahiplerine tam ve detaylı bir bilgilendirme ve yönlendirme hizmeti sağlıyoruz. Öncelikle sizin durumunuzu dinliyor ve analiz ediyoruz. Mevcut iş tecrübenizle yapmak istediğiniz işin uygunluğu doğru sermaye ile faaliyette bulunacağınız iş alanında neler yapacağınız konusunda yardımcı oluyoruz. Seçtiğiniz iş kolunda başarılı olmanız ve geçiminizi sağlayabilmeniz gerekiyor 1. yıl sonunda uzatma başvurunuz için bu konular çok önemlidir.

Ankara anlaşması basvurusunda en önemli ve dikkat edilmesi gereken konu yapmak istediğiniz işle ilgili detaylı hazırlanmış iş planınızdır. İngiltere’de yapacağınız iş ile alakalı iyi hazırlanmış bir pazar araştırması raporu, finansal tablolarını da içeren özgün ve size özel hazırlanmış bir iş planı ile başvuru yapmanızı sağlıyoruz. Danışmanlık firması olmamıızın yanı sıra pazar araştırma sektöründe iş yapıyor olmamız. İş planlarımızın kapsamlı ve kişiye özel hazırlanmış olması Ankara anlaşması başvurularımızda başarılamızın en önemli unsurudur.

Kuracağınız işle ilgili maaşlı çalışan iseniz geçmiş sgk kayıtlarınız, eğer iş yeriniz var ise ticaret odası sicil kayıtları, yapmak istediğiniz işle ilgili tüm sertefika ve yeterlilikle ilgili dökümanlarınız başvurunuzun olumlu sonuçlanması için çok önemlidir. Daha önceki iş deneyimlerinizi veya yapmak istediğiniz iş ile ilgili yeterliliğinizi ispat konusunda yetersiz bulunursanız Ankara antlaşması vize başvurunuzun red edilme olasılığı yükselecektir.

Ankara antlaşması vizesi başvurularında dil şartı bulunmamaktadır. Ancak ingilizce yeterliliğinizin olduğunu ispatlamanız başvurularda olumlu bir kanaate varılmasına sebeb olduğunu gözlemliyoruz.

İngiltere’ye yerleşip 1. yılınızda iş yapmaya başladığınızda gelir durumunuz ve yaptığınız finans-muhasebe yönetimi çok önemlidir. Şirketinizin performansını takip ederek yıl sonunda 3 yıllık oturum başvurunuzda sorun yaşamamanız için gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapıyoruz. Sadece vizenizi almanız sürecinde değil, Ankara antlaşması ile İngiltere’de devam edecek sürecinizde de gerekli bilgilendirme danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Ankara antlaşması şartları ve detayları zaman zaman İngiltere tarafından çeşitli değişiklikler ve yenilikler getirilmektedir. Bu kapsamda bu değişiklikleri takip ederek başvurunuzu planlıyor ve yönlendiriyoruz.

Ankara anlaşması ile İngiltere’ye geldiğiniz zaman yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bunlarİ banka hesaplarınızın açılması, muhasebeci ve şirketin kuruluş işlemleri, sosyal güvenlik numarası ve polis kaydınızın yapılması gibi çok önemli işlemleri zamanında ve pratik bir şekilde yapmanız için yardımcı oluyoruz.

ingiltere Ankara anlaşması başvurularında göstereceğiniz sermayenin kaynağına çok dikkat etmektedir. Kaynağı belli olmayan sermaye, vize reddi sebebidir. Bu yüzden Ankara anlaşmasına başvuracağınız zaman göstereceğiniz sermayenin yasal yoldan elde edilmiş ve ispatlanabilir olması çok büyük önem arz etmektedir. Maddi kaynağınızın sizin yada ailenizin geçimini sağlayabiliyor olması gösterdiğiniz sermayenin İngiltere şartlarında yeterli olması bu koşullarla birlikte kaynağının ispatlanabiliyor olması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için çok önemlidir.

19 Danışmanlık firmamız ve danışmanlarımız tüm detayları dikkate alarak Ankara antlaşması vize başvurunuzun, doğru iş planı ve yönlendirme ile  olumlu değerlendirilmesi için tüm yönlendirmeleri yerine getirmektedir. Ankara antlaşması ile İngiltere’de  iş yapmak, çalışmak. oturum almak ve vatandaşlık almak için firmamızı arayarak detaylı bilgilendirme hizmeti alabilirsiniz.   

 

Ankara antlaşması İngiltere başvuru sürecinde gerekli evraklar neler ?

 1. Kendinize ait ve başvuru sürecinde sizinle birlikte gelecek bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere ait pasaportlar (En az 6 ay geçerliliği olan)
 2. Kimlik fotokopiniz
 3. E-Devlet üzerinden alacağınız İngilizce sabıka sicil kaydı
 4. E-Devlet üzerinden aile nüfus kaydınız
 5. E-Devlet üzerinden ikametgahınız
 6. E-Devlet üzerinden tarihçeli ikamet (evli olmadığınız partnerinizle başvuracaksanız, aynı adreste hangi tarihten beri yaşadığınızı kanıtlamak için tarihçeli yer bildirimi muhakkak gerekli olacaktır.)
 7. E-Devlet üzerinden SGK dökümleriniz
 8. Banka hesap dökümleriniz (en az 6 ay)
 9. Sermaye olarak göstereceğiniz paranın nereden ve nasıl gelmiş olduğu özellikle önemlidir. Para hareketlerinizdeki belirsizlik red alma sebebi olabillmektedir.
 10. Üstünüze kayıtlı olan ev, arsa, araç gibi malların ruhsat veya tapu fotokopileri
 11. Var ise üniversite diplomanız / diplomalarınız. Yoksa lise diplomanız.
 12. Var ise mesleğiniz, iş hayatı veya yabancı dil ile ilgili sertifikalarınız
 13. Öz geçmişinizi ve daha önce çalıştığınız yerleri ve deneyimleri anlatan bir CV
 14. Eğer çalışan bir işletmeniz varsa veya daha önce açıp kapattığınız bir şirketiniz varsa ve İngiltere’de kuracağınız işle ilgili ise o şirketin vergi levhasını, gelir gider kayıtlarını veya şirkete ait sunmak istediğiniz (işi yaptığınızı ve tecrübeli olduğunuzu gösteren) tüm evrakları başvuru dosyanıza ekleyin.
 15. İngiltere’ye gidiş amacınızı ve  kendinizi  net bir şekilde açıklayan bir Cover Letter (Niyet Mektubu)
 16. Bir dependantınız (birlikte başvurduğunuz eş veya kız/erkek arkadaş) varsa onun pasaportu, e-devlet üzerinden ikametgah, nüfus kaydı, sabıka kaydı ve SGK kaydı çıktıları ile en az 6 ay geçerli pasaportu da başvuru evraklarında yer alacak.
 17. Eğer eş olarak götürdüğünüz kişi evli olmadığınız partnerinizse, birlikte yaşadığınızı veya birlikteliğinizi kanıtlayan bir tarihçeli ikamet belgesi, fotoğraf veya dilekçe. En az 1,5 – 2 yıllık birliktelik olması şüpheleri ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca birlikte başvuru yaptığınızı kanıtlar nitelikte ortak bir dilekçe yazmanızı tavsiye ederiz. Birlikte başvurulan eşin masraflarını karşılayacağınıza dair sizin ağzınızdan yazılmış bir dilekçe de eklenmesi gerekir. Bunların yanında partner için de bir CV, eğitim veya sertifika belgesi gibi belgelerin eklenmesi önerilir.
 18. Güncel pazar araştırma raporları ile ile iyi hazırlanmış bir iş planı ve finansal tablolar.
 19. Daha önce çalıştığınız iş yerlerinden alacağınız referans mektubu. 
 20. İngiltere’de sizinle iş yapmaya istekli potansiyel müşterilerinizden alacağınız müşteri mektupları. (Bu firmaların veya şahısların İngiltere’den olması tavsiye edilir.)
 21. Tüm evraklarımızı hazırladıktan sonra online başvuru yapmak ve başvuru bitiminde verilecek olan Checklist ve başvurunun çıktısını almak.
 22. Online başvuru bitiminde vize başvuru merkezinden randevu almalısınız.
 23. Tüm evrakları zımbasız, sadece ön yüzleri yazılı olacak şekilde (arkalı önlü değil) çıktısını almak ve düzenli bir şekilde sıralayıp randevu saatinde eşiniz, çocuklarınız veya birlikte başvuru yaptığınız kişilerle başvuru merkezinde olmak.

                                                   

  İngiltere Ankara Antlaşması vizesi nedir?

Türkiye ile Avrupa birliği arasında 1963 yılında imzalanan anlaşma ile Türk vatandaşları avrupa birliği üye ülkelerinde iş yapma ve girişimde bulunma hakkı elde etmiştir. Özellikle İngiltere’de yaygın olarak başvuru alan Ankara antlaşması ile  bu ülkede şahıs şirketi veya limited şirket kurarak yapmak istediğiniz işe göre uygun bir sermaye ile oturum ve daha sonrasında süresiz oturum ile 5 yıllık süreçten sonra da vatandaşlık alma hakkını elde edebilirsiniz.

İngiltere Ankara Antlaşması vizesine kimler başvurabilir ?

İngiltere’de iş kurmak veyahut da  kendi işini yapmak isteyen 18 yaşını geçmiş  tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabilir

Ankara Antlaşmasi çalışma vizesi ile İngiltere vizesi başvuru yapmak isteyen kişilerin İngiltere’de iş yeri açma ve işçi çalıştırma mecburiyeti yoktur. Başvuracak kişi eğitimini aldığı ya da meslek edindiği iş ile ilgili alanda çalışabilmektedir. Örneğin; Ankara Antlaşması vizesine başvuran kişiler dükkan ya da mağaza açabileceği gibi İngiltere’de ikamet ettiği adresi göstererek berberlik,ahçılık, pazarlama ve şoförlük gibi hizmetler de verebilir. Ancak kişiler İngiltere vize başvurusunda beyan ettikleri işi yapmakla yükümlüdür.

Ankara antlaşması vizesi ile yapılabilecek örnek işlerden bazıları şunlardır.

Kuaför/Berber

Ahçı

IT Uzmanı / Web tasarımcısı

Öğretmen (özel ders veren)

Terzi

Restaurant/Cafe/Bar işletmecisi

Tamircilik

Cocuk bakicisi

Tesisatçı / boyacı

Temizlikçilik

Danışmanlık (Finans, yönetim vs. alanlarında)

Dil şartı bulunmamaktadır

Sadece çalışan/ İşçi statüsünde çalışma geçmişim var başvuru yapabilirmiyim ? 

Yalnızca çalışan/işçi statüsünde çalışma hayatında yer almış veya daha önce çalışma /sigorta geçmiişi olmayan bir kişiler de başvurabilir., Ankara antlaşması göçmenlik başvurusu Kendi işini kendi adına ve serbest meslek sahibi olarak yapmaya karar verir ise, bu işini Türkiye’de başlatabileceği gibi İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’ye gitmek kapsamında İngiltere’de de başlatabilir. Dolayısıyla İngiltere Ankara Antlaşması  çalışma Vizesi sadece halihazırda kendi işini serbest meslek sahibi olarak yapan kişileri değil, serbest meslek sahibi olarak geçmişte çalışmamış olsa dahi iş hayatında şimdi bu işini ankara anlasmasi ile başlangıcını yapmak isteyenleri de kapsamaktadır. Önemli olan yapmayı planladığınız işin gerçekçi ve mantıklı olması ve burada bahsedilen temel kriterleri kapsıyor olmasıdır. Ankara antlaşması ile İngiltere’ye gitmek istiyorsanız sayfamızdaki bilgileri detaylıca okuyunuz.

İngiltere Ankara Antlaşması ve Aile kazanımları nelerdir?   Eş ve Çocuklarınızın Edinebileceği Haklar

Ankara Anlaşması ile İngiltere’ye yerleşetiğiniz takdirde eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuklarınız da sizinle beraber İngiltere’de oturma iznine sahip olabilirler. Eşinizin elde ettiği oturum hakki aynı zamanda genel çalışma izinlerini de kapsayacaktır. Dolayısıyla eşiniz, iş kurma mecburiyeti dahi olmadan istediği herhangi bir işte maaşlı olarak çalışabilecektir. Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’ye  gitmek ve yerleşenlerin ailesi İngiltere vatandaşlarına verilen ücretsiz sağlık ve eğitim hizmeti gibi haklardan da faydalanabilirler. Ankara Antlaşması vizesi kapsamında İngiltere’ye yerleşen kişinin aile üyeleri İngiltere’de istedikleri işyerinde çalışabilirler.

Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere vatandaşlığı alabilirmiyim ?

Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’ye yerleşenler önce 1 yıl, sonrasında  3 yıllık olmak üzere toplam 4 yıl işlerini devam ettirdikten sonra, tekrar başvuru yaparak oturumlarını uzatabilirler. Ankara Antlaşması vizesi sahibi kişiler, İngiltere’ye yerleştikten 5 yıl sonra süresiz oturum hakkı ve İngiltere Vatandaşlığı için başvuruda bulunup İngiliz pasaportu alma hakkı kazanır. Ancak İngiltere’de  vatandaşlık için yeni puan sistemi de getirilmek üzeredir.

İngiliz vatandaşlığına giden yol süresiz oturum izni almaktan geçiyor. Ankara Antlaşması ile geçirdiğiniz toplam 5 yılın sonunda yapmakta olduğunuz işin gerekliliklerini yerine getirmiş olursanız, süresiz oturum alma hakkına sahip olacaksınız.

Yeni  baslayan sistem ile, süresiz oturuma başvurmak için, “Life in the UK” sınavı ve  entegrasyon sınavı ile B1 seviye İngilizce sınavlarından geçilmesi ve başvuru  ücreti ödenmesi şartları getirilmiştir. Ayrıca son 5 yılda, her bir yıl için 180 günden fazla İngiltere dışında bulunulmamak da  gerekmektedir

Ankara antlaşması başvuruları ne kadar süre içerisinde sonuçlanmaktadır?

Ankara Antlaşması vizesi  başvuruları  3 ay süreye sistem değişikliği nedeniyle uzamıştır. İleride tekrar bekleme süresinin kısalma ihtimali de vardır. İngiltere’den yapılan başvurular ise bazı dönemlerde daha hızlı sonuçlanabilmektedir. Ankara anlasmasi basvuru süreci tamamen İngiltere konsolosluklarının ve resmi makamlarının karar verme sürecidir. Herhangi bir şekilde ücretli veya ücretsiz hızlandırma servisi bulunmamaktadır. Ankara anlaşması vize başvuruları için gerekli evrak listeleri aşağıdadır.

İngiliz turist vizesi red alanlar, Ankara Antlaşması vize başvurusu yapabilir mi?

İngiltere turist veyahut öğrenci vizesi gibi çeşitli vizelerden red almış olmanız, Ankara Antlaşması çalışma vizesi için başvuru yapmanıza bir engel olmayacaktır. Başvuru kararı alırken dikkat edilmesi gereken neden turist veya öğrenci vizenizi red ettikleri ve ne zaman bu vize başvurularını yaptığınızdır. Vize reddinden hemen sonra Ankara Anlaşması başvurusu yapmanızı önermiyoruz. 6-12 ay gibi bir zaman dilimi sonrasında başvuru yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Ankara Antlaşması ne zaman bitiyor?

İngiltere Brexit kararı aldığı zamandan beri en çok tartışılan konulardan biri ankara antlaşmasının ne zaman biteceği oldu. Şuan 31 aralık 2020 tarihinde biteceğine yönelik karar alınmış bulunmaktadır. Bu tarihe kadar türk girşimciler İngiltere’de yaşam ve oturum izni fırsatlarını kaçırmamak için Ankara anlaşması vizesine başvurabilirler.

2020 İngiltere Göç, Brexit ve Covid -19 

İngiltere; Birleşik Krallık ta yer alan 4 ülkeden birisidir. Her yıl çeşitli ihtiyaçları sebebi ile dünyanın pek çok farklı bölgesinden göçmenleri ülkesine kabul etmektedir. İngiltere ekonomik ve sosyal imkanları yüksek olması sebebi ile özellikle Türk göçmenlerin ilgisini çekmekte. Birçok meslek sahibi Ahcı , berber, usta veya beyaz yaka ile dijital sektörden Türkler böyle uygun fırsatlar sunan ülkeye göç etmenin yollarını aramaktadır. Birçok aile çocuklarının kaliteli bir eğitim almasını istediği için İngiltere’ de iş kurmak ve oturum almanın yollarını araştırmakta. Şimdi en uygun İngiltere’ye göç etme yöntemlerine bakalım.

Ankara Antlaşması göçmenlik başvurusu ile İngiltere’ye Göç, İngiltere’ye en uygun ve avantajlı yöntem.Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de oturum alarak dilerse kendi işlerini kurmaları ve işletmeleri veya profesyonel meslekleri ile hizmet vermelerini sağlayan bir vize türüdür. Bu vize türü ile Ahçı, berber, boyacı, şöför gibi meslek sahipleri ile İngiltere de iş kurarak oturum ve daha sonrasında süresiz oturum ile İngiltere vatandaşlığı alma hakkınız doğar.İngiltere’ye göç etmenin en kolay ve etkili yolu Ankara Antlaşması Vizesidir. 31 Aralık 2020 tarihinde son bulacaktır.18 yaşından büyük tüm Türkiye Vatandaşları yapacakları işi detaylı bir plan dahilinde sunarak bu vize türüne başvurabilirler. İngiltere göçmenlik başvurusu yapmayı düşünüyorsanız bu konuda en önemli yardımcınız olacak vize türü ve ankara anlaşması danışmanlık firmaları ile başvuru yapabilir ayrıca ankara anlaşması işçi vizesi ile ilgili bilgileri bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

İngiltere tier 1 yatırımcı ve diğer vize türlerinde başvuru yapmak istiyorsanız firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de Yaşamanın Cazip Yönleri

Türkiye bilindiği üzere çoğu vatandaşına yoğun, stresli, geleceğini öngöremeyen bir yaşantı sunuyor. Kendine güvenenler ya da yeni ve iyi bir başlangıç yapmak isteyenler yurt dışına yerleşme fikrini benimsiyor. Bu anlamda türkler en çok çeken ülkelerden biri İngiltere. İngiltere’de yaşam olanakları farklı ülkelerden insanları çekiyor. İngiltere’de yaşamanın cazip yönleri başlıklı yazımız, İngiltere’ye taşındığınızda nasıl bir hayatınız olacağı konusunda sizleri aydınlatacaktır.

1. Eğitim

Türkiye’deki eğitim devlet ve özel olarak ikiye bölünmüş durumda. Ingiltere ’de ise böyle bir ayrım söz konusu değil. Üniversiteye kadar tüm okullar ücretsiz ve sosyal imkanlarla dolu. Öğrenciler ders aralarında sosyal aktivitelere katılıyor ve sosyalleşmek ön plana çıkarılıyor. Ayrıca eğitim sisteminde ikametine göre en yakın okula kaydolunduğundan servis hizmetine gerek olmuyor. Öğrencilerin okulları genellikle yürüyüş mesafesinde oluyor. Özellikle çocuklarının geleceğini düşünenler için İngiltere’de yaşam oldukça idealdir.

2. Çalışma Koşulları

Türkiye’de çalışma koşulları genellikle rekabet odaklı. Çalışanlar iş tanımından çok daha farklı görevler alabiliyor ve çalışma süreleri yetiştirilmesi gereken işler ya da toplantılarla uzayabiliyor. İngiltere’de çalışma sistemi oturmuş durumda. Kurallar herkes için geçerli ve ingilterede yaşayanlar kurallara riayet konusunda oldukça dikkatli. Genellikle haftalık 37 saat çalışıyor ve bu durumda kişilere sosyal yaşamları için oldukça vakit kalıyor. İş yerlerine stressiz ve sakin bi hava hakim. Patronların mobbing uyguladığına pek rastlanmıyor.

3. Sağlık

İngiltere’de Türkiye’ye benzer şekilde aile hekimliği sistemi mevcut. İngiltere’de yaşam koşulları göz önüne alındığında hastaların daha dikkatli takip edildiğini tahmin etmek zor değil. Ciddi bir probleminiz olduğunda hastane hastane dolaşmıyor aile hekiminizin verdiği sevk ile hareket ediyorsunuz. Doktor randevuları tamamen ücretsiz. Ayrıca çocuklar için alınan ilaçlardan hiçbir şekilde ücret alınmıyor. Yetişkinler ilaçları ücret karşılığında alabiliyor.

4. Kozmopolit Yapı

İngiltere’de pek çok farklı ülkeden gelen insanlarla dolu, çok kültürlü bir yapıya sahip. Bu bakımdan İngiltere’de yaşamaya başladığınızda kendinizi yalnız hissetmiyorsunuz. Karşılaştığınız pek çok insanın anavatanının İngiltere olmadığını anladığınızda kendinizi yalnız hissetmemeniz gerektiğini hissediyorsunuz. Irkçılığın ve millet ayrımının bu ülkede yeri yok. Günün her anında saygılı ve hoşgörülü insanlarla karşılaşıyorsunuz. Tanımadığınız kimseler size selam veriyor. İngiltere’de yaşam kendi değerinizi anlamanız için oldukça idealdir.

5. Yaşam Giderleri

Türkiye’de yaşayan biri İngiltere’de yaşamanın oldukça pahalı olduğunu düşünebilir. Fakat oradaki kazanç ile Türkiye’deki kazanç arasında değer farkı olduğu unutulmamalıdır. Restoranlar, spor salonları ve sosyal aktivite fiyatları oldukça uygun fiyatlı. Giyim, seyahat ve gıda giderleri İngiltere’de standart bir işte çalışanlar için Türkiye’dekine oranla daha kolay karşılanır durumdadır. Londra’ya yaklaştıkça kiralarda artış olduğu görülebilir fakat Brighton, Colchester gibi şehirlerde yaşayım çok ucuz kiralar ödeyip Londra’da çalışmak mümkündür çünkü şehirler arası mesafeler oldukça azdır.

+90 0543 611 92 33
Call Now ButtonBizi Arayın.