İngiltere Vizesi

İngiltere;  Birleşik Krallıkta yer alan en büyük ülkedir. Eğer İngiltere’ye herhangi bir sebeb ile ziyaret etmek isteyen kişilerin  Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ye seyahat gerçekleştirmek için  İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. İngiltere vizesi için Türkiye’de yetkili aracı firma TLS contact firmasıdır. Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan ziyaretlerinde İngiltere vizesine ihtiyaç gerekmez. İngiltere’den başka ülkeye seyahati aktarmalı seyahat olacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları transit vize başvurusu yapmak zorundadır. Eğer seyahat 24 saatte (onwardflight)  bitiyor ve  seyahat edilecek ülkenin vizesi ile ilgili tüm şartlar uygun ise, kişi İngiltere transit vize işlemlerinden muaf (transit withoutvisaconcession) tutulur.

Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi rejimi yönetmeliği uyarınca Birleşik Krallık’ı oluşturan İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e seyahat etmek isteyen kişilerin giriş yapabilmesi için almaları gereken bir vizedir. İrlanda Cumhuriyeti’ne İngiltere vizesi ile giriş yapılamamaktadır. Ancak geçerli kısa süreli İngiltere ziyaretçi vizesi ile öncelikle İngiltere sınırları içinden giriş yapmaları koşuluyla geçiş izni verilmektedir. Birleşik Krallık Schengen üye ülke kapsamında olmadığı için İngiltere vizesi bulunan veya İngiltere vizesi alacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen üye ülkelerine İngiltere vizesi ile seyahat edebilmeleri mümkün olmamaktadır.

Aile bireylerini ziyaret, tıbbi tedavi, akademik çalışma, bilimsel araştırma, 1. dereceden akrabayı gözetim,  nişanlı/müstakbel eş ziyareti veya sık iş görüşmeleri gibi farklı sebeplerden dolayı İngiltere’ye düzenli seyahat etmeyi gerektiren nedenin belgelerle beyan edilmesi halinde kişiler uzun dönem İngiltere vize başvurusu yapabilirler.

Uzun süreli İngiltere vizesi için 6 aylık – 2 yıllık – 5 yıllık – 10 yıllık süreli İngiltere vize başvurusu imkanı bulunmaktadır. Ancak uzun süreli İngiltere vizeleri ile ülkede kalma hakkı maksimum 6 aydır. 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkış yapılması zorunludur.
Uzun süreli genel ziyaretçi vizesi (general visitor visa), aile ziyaretçi vizesi (family visitor visa) veya iş ziyaretçi vizesi (business visitor visa) olarak 1 yıllık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak seyahat amacına yönelik olarak İngiltere vize başvurusu yapılmaktadır.
İngiltere Konsolosluğu kısa süreli İngiltere ziyaretçi vize işlemlerini en az 15 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır. Bazı durumlarda İngiltere vize başvurularının değerlendirilmesi daha uzun sürebilmektedir.

İngiltere Vizesi İle Çalışmak ve Oturum Almak

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ingiltere’de oturum almak ve aynı zamanda çalışmak için Ankara anlaşmasi vizesini tercih etmektedirler. Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere de kendi işinizi kurabilir yada mobil servis verebilirsiniz. Ayrıca bu vize türü ile herhangi bir işletmeye de ortak olma yada satın alma opsiyonları mevcuttur. Brexit sürecinden sonra İngiltere nin aldığı karar gereği 31 aralık 2020 tarihinde Ankara antlaşması bitiyor. Bu tarihten önce bu vize türüne başvurarak  başvurularının kabulu halinde ankara antlaşmasının sunduğu bütün haklardan faydalanmaya devam edeceklerdir. Ankara anlaşması vizesi ile önce 1 yıllık oturum alıp 1 yıl sonra 3 yıllık uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha sonra 5 yıl sonunda süresiz oturum almaya ve 6 . yılın sonunda ingiltere vatandaşlığına başvuru yapma hakkı kazanırsınız.

18 yaşını dolduran her Türk vatandaşı yapacağı işi ve o işteki deneyimini gerekli sermayesini sunarak  ankara anlaşmasına başvurabilir. Herhangi bir meslek yada sermaye kısıtlandırması bulunmamaktadır. Ahçı, berber, yazılımcı ,mimar, işyeri sahibi gibi pekçok meslek dalı heryıl yoğun bir şekilde ankara antlaşması ile ingiltere’ye yerleşmek için başvuru yapmaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi almak ne kadar sürüyor?

Ankara Anlaşması vizesi başvuruları yoğumluk ve covid 19 gibi etkenler de göz önune alındığında 2020 yılında Türkiye’den yapılan başvurular yaklaşık 3 ay kadar bir sürede yanıtlanmaktadır. İngiltere ‘den yapılan başvurular 1 aya yakın bir sürede hızlıca neticelendiriliyor. Ancak ankara antlaşması süreci zaman zaman farklı sürelerde de başvurularınıza yanıt alabilirsiniz.

Neden İngiltere Ankara Antlaşması vizesi almalıyım kazançları nelerdir ?

İngiltere Ankara Antlaşması vizesi ile sizinle birlikte aile üyelerinizde oturum hakkı alırlar. Aile üyeleriniz herhangi bir kısıtlama olmadan ayrıca istedikleri işte çalışabilirler

Siz ve aileniz, İngiltere vatandaşlarına sunulan ücretsiz sağlık ve eğitim hizmetleri gibi hizmetlerden faydalanabilirler

Ankara Antlaşması vizesi ile hangi işleri yapabilirim ?

,Ankara antlaşması vizesi ile kendi sermayenizle belirttiğiniz tüm işleri yapoabilirsiniz. Ancak bu vize ile İngiltere’de işçi olarak çalışamazsıınız.

İngilizce Bilmiyorum Ankara Antlaşmasına Başvuru Yapabilirmiyim?

İngiltere Ankara Antlaşması vize başvurusunda ingilizce şartı aramamaktadır. Ayrıca vize görüşmesinde ingilizce mülakat bulunmamaktadır. Bu durumda işinizi ve hayatınızı idare edecek kadar ingilice bildiğinizi düşünüyorsanız bu vize türüne başvurabilirsiniz.

Ankara Anlaşması İçin Danışmanlık Hizmeti Almanın Faydaları

Ankara Anlaşması ile İngiltere’de çalışma ve oturum hakkında sahip oluyor, beş yıllık sürenin sonunda vatandaşlık hakkını elde etmek mümkün. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde farklı bir ülkenin vatandaşı olarak bu kadar hakka sahip olmak başvuru sırasında oldukça dikkat gerektiriyor. Herhangi bir sorun yaşamadan tek başınıza İngiltere vizesi almanız pek kolay değil. 19 Danışmanlık İngiltere Vizesi işlemlerinin her adımında sunduğu profesyonel hizmetiyle sürecin sorunsuz geçmesine destek oluyor. Başvuru sürecinin her adımını sizin için kolay hale getiriyor.

1. İş Seçimi

Ankara anlaşması ile İngiltere’de yaşamak ve çalışmak için başvuracağınız Ingiltere Vizesi için iş planı yapmak gerekiyor. İş planına dahil olacak işi seçimin yapmak çok büyük önem arz ediyor. Her şeyden önce hem Ingiltere’nin ekonomisine hem de kendi geçiminize katkı sağlamanız gerekiyor. Türkiye koşullarına göre düşünülüp planlanan bir işin vize başvurusu sırasında red alma ihtimali mevcut. Bu yüzden 19 Danışmanlık olarak sizi dinliyor, yetkin olduğunuz iş alanını Ankara Anlaşması ile İngiltere Vizesi almaya uygun olması için çalışıyoruz.

2. Piyasa Analizi

Ankara Anlaşması ile İngiltere Vizesi almak için planlanan işin İngiltere şartlarında kazanç sağlaması gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken araştırmalar, çalışma ve yöntem gerektirmektedir. Planlanan işin hangi şehirde gerçekleşirse daha doğru olacağı, benzer işi yapanların nasıl çalıştıklarını bilmeniz yapacağınız işle ilgili bilgi edinmeniz gerekmektedir. 19 Danışmanlık Ankara Anlaşması ile İngiltere Vizesi alımında ayrıntılı iş analizi yaparak size destek sağlar. İngiltere’ye gittiğinizde daha emin adımlarla hareket etmenize yardımcı olur.

3. Belge Temini

Vize başvurusu sırasında istenen belge sayısı fazla ve ayrıntılıdır. İstenen belgeleri doğru algılamak ve başvuruda red almamak için hatasız hazırlamak gerekmektedir. İş planınız iyi olmasına rağmen belgelerde iyi aktarılmadıysa ya da belgeleriniz eksikse başvurunuz hatalı kabul edilir. Ankara Anlaşması ile İngiltere Vizesi alımında 19 Danışmanlık belgelerinizin eksiksiz ve hatasız hazırlanmasına yardımcı olur. Uygunluklarının kontrolünü sağlar. Sorunsuz biçimde başvuruya hazır hale getirir.

4. Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankara Anlaşması için danışmanlık hizmeti almanın faydalarından biri de tüm sürecin sizin adınıza takip ediliyor olmasıdır. Yükünüzün profesyonel ellere emanet edildiğini bilmenin verdiği rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Ankara Anlaşması ile İngiltere Vizesi başvurusu kapsamında, referanslarınızın oluşturulması ve uygunluğu, gerekli randevuların alınması, İngilteredeki yaşantınızla ilgili yönlendirmeler 19 Danışmanlık kapsamında titizlikle ele alınır. Alınabilecek en doğru hizmeti almanız sağlanır.

5. Finansal Analiz

İş Planınızı yapılandırırken üzerinde durulması gereken en önemli faktör finansal analizdir. Kuracağınız iş, kalacağınız yer ve para kazanmaya başlayana kadar geçiminizi sağlamanız için gerekli sermayenin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. İş planınızda tüm giderler ve beklenen kazanç yer almalıdır. Ankara Anlaşması ile İngiltere Vizesi başvurusu sürecinde 19 Danışmanlık tüm finansal analizi yapar ve sermaye yapılandırmasını oluşturur. Böylece ne vize başvurusunda ne de İngiltere’de finansal açıdan herhangi bir mağduriyet yaşamazsınız.

6. Başvuru Süreci Sonrası

Ankara Anlaşması için 19 Danışmanlıktan hizmet almanın faydalarından biri de sürecin sonrası için de size destek sağlamasıdır. Ankara Anlaşması ile İngiltere Vizesi aldıktan sonra yapacağınız tüm işlemlerle ilgili gerekli yönlendirmeleri alabilirsiniz. Web sitesi, muhasebe, ikamet konusundaki tüm yönlendirmeler doğru adımlar atmanızı sağlayarak İngiltereye uyum sürecinizi kolaylaştıracak ve işinizi daha kısa sürede kurarak kazanç elde etmenize yardımcı olacaktır. Ankara Anlaşması ile İngiltere Vizesi almak için tüm süreçlerde 19 Danışmanlık yanınızda olacaktır.

Anahtar kelimeler: ankara anlaşması, İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması ile İngiltere

+90 0543 611 92 33
Call Now ButtonBizi Arayın.